Luksofora veidne DIY aplikācijām. Spilgts likumsargs - pieteikumā luksofors

Nodarbības kopsavilkuma pieteikšanās ceļu satiksmes noteikumiem sagatavošanas grupā “Luksofors”

Mērķis:

Turpināt iepazīstināt bērnus ar ceļu satiksmes drošības noteikumiem, ar jēdzieniem “iela”, “ceļš”, “ietve”, “luksofors”;

Attīstīt prasmi ar aplikācijas palīdzību izveidot luksofora attēlu, apgūt darbu secību;

Turpināt attīstīt prasmi pareizi turēt šķēres, lietot tās un ievērot noteikumus par apiešanos ar šķērēm;

Attīstiet spēju no kvadrātiem izgriezt apaļas formas un uzmanīgi pielīmēt tās pie luksofora silueta.

Nodarbības gaita.

Pedagogs:

Puiši, paskatieties uzmanīgi, ko jūs redzat attēlā?

Kam paredzēti luksofori?

Mēs ar Tevi zinām, ka brauktuvi vajag šķērsot tikai vietās, kas apzīmētas ar ceļa zīmi “Gājēju pāreja”, luksofora gaismai zaļā gaismā un bērniem tikai turoties rokās ar pieaugušo.

Puiši, uzmini šo mīklu:

Es pamirkšķinu acis

Neatlaidīgi dienu un nakti

Es palīdzu automašīnām

Un es vēlos jums palīdzēt.

(Luksofors)

Jā, luksofors dod mums signālus gaidīt vai iet uz priekšu.

Sarkanā gaisma – ceļa nav

Dzeltens nozīmē, ka mēs gaidīsim,

Kad gaisma ir zaļa, iesim.

Puiši, pie mums atbrauca lācis no meža, viņš atnesa vēstuli no meža iemītniekiem. Vēstulē teikts, ka meža ielā notikusi nelaime: Baba Yaga apbūra visus luksoforus, un tie nodzisa. Un tagad ne gājēji, ne autovadītāji negrib viens otram dot ceļu. Zaķi notrieca mašīna un viņam tika saspiestas kājas, tagad viņš atrodas slimnīcā. Viņi lūdz palīdzību. (Skolotāja izņem no aploksnes bojātos luksoforus un jautā bērniem, kā viņi var palīdzēt meža iemītniekiem atjaunot luksoforu)

Labi. Tagad spēlēsim spēli “Sarkans! Dzeltens! Zaļš!" Pārbaudīsim! Cik tu esi uzmanīgs!

Tiek spēlēta spēle ar zemu mobilitāti.

Bērni sēž uz krēsliem. Skolotājs katru reizi parāda citas krāsas luksoforu (sarkanu, dzeltenu, zaļu), un bērniem pēc skolotāja signāla jāveic šādas darbības: uz sarkana - apsēsties uz krēsliem, uz dzeltena - piecelties, uz zaļa - marš. Spēle tiek spēlēta 2-3 reizes.

Tagad jūs un es palīdzēsim Mishka izgatavot jaunus luksoforus.

Puiši, uz jūsu galda uz paplātēm ir luksoforu silueti un 3 dažādu krāsu kvadrāti. Kādā krāsā tās ir?

Luksofora acis ir vienā krāsā.

Kādai ģeometriskai figūrai tie līdzinās?

Un jums ir jāizgriež aplis no kvadrātiem. Tas jādara ļoti uzmanīgi.

Skolotājs izsniedz šķēres un atgādina par to, kā rīkoties ar tām.

Izgrieztie apļi ir rūpīgi jāpielīmē vietā. Mēs sākam līmēt no augšējā apļa. Esiet uzmanīgi, lai nesajauktu krāsas!

Tagad ap apļiem līmējam plānās strēmelītes, kas salocītas uz pusēm!

Bērni strādā patstāvīgi.

Darbi tiek izlikti uz tāfeles.

Mērķi:

  • nostiprināt prasmes un iemaņas strādāt ar veidnēm;
  • māca ekonomisku materiālu izmantošanu;
  • attīstīt radošās spējas;
  • pārbaudi ceļu satiksmes noteikumus.

Skolotāju aprīkojums:

  • gatavs produkts;
  • veidnes;
  • pieteikums konkursa organizēšanai;
  • albumu lapa;
  • krāsains papīrs;
  • līme;
  • šķēres.

Studentu aprīkojums:

  • albumu lapa;
  • krāsains papīrs;
  • līme;
  • šķēres.

Nodarbību laikā

  1. Laika organizēšana
  2. Gaidāmo darba pasākumu plānošana
  1. Tēmas un mērķa izziņošana

Šodien jūs gaida ļoti interesants darbs. Bet uzminiet, ko jūs darīsit, uzminiet paši.

Sarkans: skaidrs, ceļš ir bīstams,
Dzeltens: tāds pats kā sarkans.
Un zaļā - nežāvāties,
Nāc iekšā un netraucē mani.

Tieši tā, šodien izpildīsim aplikāciju “LUKSAS FOORIS”. (1.pielikums)

Seguma divu ceļa malu krustojumā
Stāvošs, izlēmīgs un stingrs, dzelzs aizsargs.
Kad zaļā acs deg -
Ejiet brīvi, ceļš ir atvērts!
Kad iedegas dzeltenā gaisma -
Skatieties, lai kur jūs dotos!
Kad tas kļūs sarkans?
Stop! Bīstami!

Šodien mēs atcerēsimies, kā strādāt ar veidni; kas jums jādara, lai ietaupītu materiālu un atcerētos drošības pasākumus, strādājot ar šķērēm.

  1. Sacensību organizēšana

Lai jums būtu interesanti un es novērtētu jūsu darbu, organizēsim konkursu: “Kura ielā ir visvairāk luksoforu.” Kura rinda labāk strādā, klusāk sēž, draudzīgākais saņems luksoforus. Un nodarbības beigās mēs apkoposim. (2. pielikums) .

  1. Gatavības pārbaude nodarbībai

Kas mums šodien ir vajadzīgs darbam? (Sacensību rezultāts).

  1. Noteikumu atkārtošana:
  • strādājoša cilvēka noteikumi;
  • drošības noteikumi, strādājot ar šķērēm.

(Sacensību rezultāts).

  1. Iepazīšanās saruna

Kāpēc ir nepieciešams luksofors?

Luksofors, kas automašīnām un cilvēkiem paziņo, kad jāsāk kustēties un kad jāapstājas, tika izgudrots pirms automašīnas.

Pirms simt četrdesmit gadiem pilsētas ielās nebija daudz automašīnu, un cilvēki tika pārvadāti ar zirgu pajūgiem. Lai sacīkšu zirgu pajūgi nesaskartos savā starpā, krustojumos tika uzstādīti luksofori.

Pirmais luksofors tika uzstādīts Anglijas pilsētā Londonā. Ja jūs tagad redzētu šo luksoforu, jūs uzreiz nesaprastu, kas tas ir. Pirmajam luksoforam bija tikai divas krāsas – sarkana un zaļa. To vadīja īpašs cilvēks, kurš pacēla un nolaida bultu ar krāsainu apli.

Pēkšņa pāreja no viena signāla uz otru bija bīstama: vienam nebija laika apstāties, bet otrs jau bija izkustējies. Un tad viņi izdomāja brīdinājuma zīmi – dzelteno signālu.

Tad uz stabiem sāka uzstādīt luksoforus. Pa luksofora krāsainajiem stikliem rāpoja liela melna bulta. Satiksmes regulētājs pakustināja bultu. Viņš ieslēdza zaļo, tad dzelteno, tad sarkano gaismu. Regulatori stāvēja pie katra luksofora.

Mūsdienu luksofori ir elektriski. Viņi patstāvīgi pārslēdz gaismas krustojumos un dod norādījumus gājējiem un automašīnām, kad apstāties un kad pārvietoties.

Visās pilsētās luksofori ir vienādi - trīs krāsas. Krāsu signāli ir sakārtoti no augšas uz leju: sarkans - apstājies, dzeltens - gatavojies, zaļš - aiziet. Luksofori tika izgudroti, lai aizsargātu gājēju dzīvības un novērstu negadījumus uz ielām.

  1. Produkta analīze
  • No kāda materiāla izgatavota aplikācija?
  • no kādām daļām?
  • kā tu dabūji trīsstūrus?
  • cik kvadrātu vajadzēs? Kružkovs?

(Sacensību rezultāts).

  1. Fizminutka

Spēle “Luksofors” (3.pielikums). (Sacensību rezultāts).

  1. Praktiskais darbs
  • materiāla izvēle;
  • veidnes izsekošana;
  • izgriežot;
  • detaļu savienošana.

(Sacensību rezultāts).

  1. Nodarbības kopsavilkums
  • darba rezultāts;
  • labāko darbu izstāde;
  • konkursa rezultāts.
  1. Darba vietu uzkopšana

Visi vecāki un bērnudārza audzinātāji zina, cik svarīgi ir mācīt bērniem ceļu satiksmes noteikumus. Un bērni ne vienmēr viegli asimilē viņiem sniegto informāciju, cenšoties šķērsot ceļu ārpus gājēju pārejas zonas vai pie sarkanā luksofora signāla. Un tā kā bērniem patīk spēlēties un ar savām rokām veidot izklaidējošus amatus, visvieglāk ir viņiem nodot nepieciešamo informāciju radošā rotaļīgā formā. Tam palīdzēs interesanta aplikācija - luksofors no papīra. Galu galā, tā izgatavošanas procesā jūs varat ne tikai piesaistīt bērnus aizraujošām aktivitātēm, bet arī iemācīt viņiem pareizi šķērsot ceļu, pievēršot uzmanību luksoforiem.

Turklāt aplikāciju aktivitātes palīdz attīstīt bērnu radošo domāšanu un smalkās motorikas. Pastāv viedoklis, ka tas pat palīdz palielināt intelektuālās spējas.

Jebkuram pirmsskolas vecuma bērnu vecumam jūs varat izveidot savus luksoforu modeļus, palielinot sarežģītības un sarežģītības līmeni atbilstoši bērnu vecumam. Šādus amatus varat izgatavot gan mājās, gan bērnudārzā vai pamatskolā radošo stundu laikā.

Mazajiem

Materiāli šādam luksoforam būs visvienkāršākie atkarībā no tā, no kā plānojat izgatavot luksoforu. Tas varētu būt vienkāršs papīrs, dzeltenas, sarkanas un zaļas koku lapas no parka, krāsainu audumu gabali. Instrumenti var būt arī diegs un adata, līme, kartons, āda utt.

Izgatavosim papīra aplikācijas bērnudārzu jaunāko grupu bērniem, tāpēc mums būs nepieciešami šādi priekšmeti:

  • kartona gabals;
  • krāsains papīrs - zaļš, dzeltens, sarkans un melns;
  • līmi.

Bērniem labāk jau iepriekš sagatavot veidni paša luksofora formai un tā gaismām paredzētos apļus, lai bērniem nebūtu grūti amatniecības veidošanas procesā un rezultāts būtu precīzs. variants, kas mums bija prātā.

Šādas amatniecības veikšanas tehnika ir tik vienkārša, kā izklausās. Jūs varat vienkārši uzlīmēt krāsainos apļus vēlamajā secībā uz sagatavotā kartona. Varat nedaudz sarežģīt uzdevumu un pārklāt kartona taisnstūri ar melnu papīru un tam piestiprināt apļus, lai padarītu amatu reālistiskāku.

Vidējam pirmsskolas vecumam

4-5 gadu vecumā bērni paši var un vēlas izgriezt trafaretus no kartona un krāsaina papīra. Un šeit jūs jau varat parādīt savu iztēli un veikt izgrieztu aplikāciju, kas ietver mazu tāda paša izmēra papīra gabalu izmantošanu. Šāda veida aplikācijas attīsta bērnos telpisko un radošo domāšanu.

Lai izgatavotu amatniecību, izmantojot šo tehniku, mums būs nepieciešamas iepriekš izdrukātas luksoforu shēmas, līme un zaļš, dzeltens un sarkans papīrs.

Ja viņiem ir viss nepieciešamais, bērniem atliek vien uz sagatavotā trafareta uzlīmēt krāsainas papīra lauskas pareizā krāsu secībā.

Sīkas detaļas var sagatavot iepriekš vai uzticēt šo uzdevumu bērniem. Tas ir atkarīgs no viņu sagatavošanas.

Vecākiem pirmsskolas vecuma bērniem

Bērniem 6–7 gadu vecumam ir labāk sarežģīt uzdevumu, lai bērni paši no piedāvātajiem trafaretiem izgrieztu luksoforu formas un uzzīmētu uz tiem sejas izteiksmes. Lai viņus vairāk ieinteresētu, varat piedāvāt uz rokdarbu krūzēm uzzīmēt mūsdienās tik populārās emocijzīmes vai emocijzīmes.

Satiksmes signālus var dekorēt ar dažādiem elementiem. Lai izceltu iedegtu signālu, pārējo var iekrāsot jaucējzīmes veidā. Vai arī, gluži pretēji, jūs varat uzsvērt vēlamo krāsu, līmējot vai zīmējot tai apkārt starus.

Vecākā pirmsskolas vecumā jau droši var veidot apgrieztas aplikācijas. Aplikācijai ir arī brīnišķīga kombinācija ar origami. Satiksmes signāli izskatīsies oriģināli skaitļu veidā, kas izveidoti, izmantojot salocītas daudzkrāsaina papīra loksnes.

Tas apvieno 2 veidu amatniecības paņēmienus un palielina bērnu interesi. Šāda produkta piemērs ir luksofors, kas izgatavots no kaķiem.

Unikāli amatniecības izstrādājumi

Sākumskolas un vecāko pirmsskolas vecuma bērni jau spēj parādīt savu iztēli un roku veiklību un radīt individuālus, unikālus amatus. Šajā gadījumā varat izmantot šādas luksoforu projektēšanas metodes:

  • quilling vai vērpjot. Šāda veida tehnika ietver krāsainu papīra sloksņu sarullēšanu, šajā gadījumā radot oriģinālu luksoforu izskatu. Daudziem sākumā tas šķitīs grūti, taču ar skolotāja vai audzinātāja gādību un pieredzi jebkurš bērns var tikt galā ar šo paņēmienu.

  • apgriešana. Šeit notiek arī savīšana, taču darbs ir rūpīgāks. Plānas krāsaina papīra sloksnes tiek uztītas uz pildspalvas kāta un pēc tam pielīmētas uz veidnes. Jums būs nepieciešams pēc iespējas vairāk velmētu papīra sloksņu, lai līmēšanas laikā starp tām nebūtu atstarpes.

Vera Nikišova

Mērķis: Māksliniecisko un radošo spēju veidošanās.

Uzdevumi:

attīstīt roku smalko motoriku;

praktizēt darbu ar veidnēm;

attīstīt radošo domāšanu;

radīt bērnos priecīgu noskaņu, runājot par signāliem luksofors;

veicina vispusīgi attīstītas personības veidošanos.

Lai strādātu, jums ir nepieciešams šāds iekārtas:

Melns kartons krāsas;

- Krāsains abpusējs papīrs vai piezīmju papīrs;

Šķēres;

Līmes zīmulis;

Kompass, lineāls, zīmulis;

Dažādu izmēru sirds veidnes.

1. No krāsains papīrs(sarkana, dzeltena, zaļa) izgriezt dažāda izmēra sirdis.

2. Izgrieztās sirdis salokiet uz pusēm.


3. Uz kartona, izmantojot lineālu, zīmuli un kompasu, uzzīmējiet trīs vienāda diametra apļus.



4. Sāksim izveidot mūsu luksoforu. Mēs izkārtojam modeli pēc saviem ieskatiem. Uzklājiet līmi uz pusi no sirds un pielīmējiet to. Vispirms dodam sarkanu signālu luksofors.



5. Izmantojot modeli, izgatavojam dzeltenus un zaļus signālus luksofors.


6. Nolēmu uztaisīt rāmi. Tā tas notika.

A. Rahimovs

Palīdz ilgu laiku

Bērniem, mūsu draugs, luksofors

Izskaidro bez stresa

Satiksmes noteikumi bērniem.

Publikācijas par šo tēmu:

DIY atribūti. “Luksofors” Mērķis: palīdzēt izveidot spēles vidi. Attīstīt bērnos interesi par lomu spēlēm. Priekš šī.

Es vēlos iepazīstināt jūs ar dizaina meistarklasi. Mums būs nepieciešams papīrs, mēs lemsim par krāsu pēc savas izvēles. Ņemsim kvadrātu. Salieciet to uz augšu.

Meistarklase skolotājiem “Pats esmu daiļamatniecības meistars”“Ja jau bērnībā var iemācīt bērnam sajust skaistumu, brīnīties par cilvēka roku brīnišķīgajiem darinājumiem, dabas skaistumu, tad izaugt.

Rūķīša izgatavošanai mums būs nepieciešams: - 19 litru ūdens pudele; - 5 litru ūdens pudele; - Poliuretāna putas 2-2,5.

Meistarklase par mūsu pilsētas gabala izkārtojumu. Ideja radusies janvārī, bet samaksāta tikai februārī. Darbam mums vajadzēja 12 kastes.

Mēs ar puišiem nolēmām sarīkot paši savu Uzvaras parādi, un šim nolūkam mēs izveidojām šos karavīrus. Nākamais ir aprīkojums un auditorija. Nepieciešams darbam.

Gatavojoties pasākumam “Ceļu noteikumi, mums visiem jāzina”, radās nepieciešamība izveidot mobilo “luksofora” tērpu.

Atvērts nodarbības kopsavilkums

papildu izglītības skolotājs

G.M. Zverevojs

Biedrība “Prasmīgās rokas”

Nodarbības tēma:

Lietojumprogramma "Luksofors"


Nodarbības tēma: Aplikācija “Luksofors”

    Izglītības mērķis: iemācīt bērniem veikt aplikācijas darbus no ģeometriskām formām.

    Izglītības mērķis: attīstīt bērnos prasmes un ilgtspējīgus ieradumus ievērot ceļu satiksmes noteikumus; personisko īpašību izglītība (precizitāte, neatlaidība, disciplīna)

    Attīstības mērķis: komunikācijas prasmju, smalko motoriku, bērnu radošo spēju attīstība; Attīstīt bērnos ceļu satiksmes pratības pamatus, paplašinot bērnu zināšanas par luksoforiem un to signālu nozīmi.

Uzdevumi:

    praktizēt prasmes salikt attēlu no daļām;

    praktizējot pareizos paņēmienus apļu līmēšanai uz taisnstūra, mainot to secību - sarkanu, dzeltenu, zaļu;

    pilnveidot prasmes darbā ar līmi.

Aprīkojums un materiāli:

    luksofora izkārtojums, individuāls komplekts aplikācijai: bieza balta papīra loksne, izmērs A-4, melna papīra taisnstūris ar izmēriem 15x25 cm, sarkani, dzelteni, zaļi apļi, līmes kociņš.

    tematiskā prezentācija “Ciemos pie luksofora”, kas satur audio un video materiālus (multfilma “Māja krustojumā”, bērnu dziesmas “Ceļu šķērsošana” audioieraksts);

    multivides aprīkojums.

Nodarbības formāts: integrētā nodarbība

Integrēto izglītības jomu mērķi:

“Drošība”: paplašiniet izpratni par satiksmes noteikumiem. Turpiniet iepazīstināt ar ceļa elementiem. Precizēt idejas par luksoforu darbību.

“Mākslinieciskā jaunrade”: iepazīstināt bērnus ar aplikācijas mākslu, attīstīt interesi par šāda veida aktivitātēm. Attīstiet prasmi rūpīgi lietot līmi: izklājiet to plānā kārtā uz līmējamās figūras aizmugures, uzklājiet ar līmi pārklāto pusi uz papīra lapas un cieši piespiediet ar salveti.

"Izziņa". Labojiet formu nosaukumus: aplis, taisnstūris, kvadrāts.

"Socializācija". Veidot draudzīgas, labestīgas attiecības starp bērniem, attīstīt drošas uzvedības prasmes uz ceļa pirmsskolas vecuma bērniem.

"Komunikācija". Attīstīt bērnu komunikācijas prasmes savā starpā un ar skolotāju.

Sagaidāmais skolēnu izglītojošo aktivitāšu rezultāts:

    “Luksofora” aplikācijas izveide no ģeometriskām formām.

Nodarbības gaita

Organizatoriskais brīdis, sveiciens

Skolotājs:

Sveiki puiši! Vai esat gatavs nodarbībai? Pārbaudīsim.

Rokas? - uz vietas!

Kājas? - uz vietas!

Elkoņi? - pie malas!

Atpakaļ? - taisni!

Mūsu atvaļinājums beidzas

Darbs sākas.

Mēs smagi strādāsim

Lai kaut ko iemācītos.

Nodarbības galvenā daļa

Skolotājs:

Uzmini mīklu.

Es nenogurstoši mirkšķinu acis dienu un nakti.

Es palīdzu automašīnām un esmu gatavs jums palīdzēt.

Skolotājs:

Pareizi, tas ir luksofors.

Cik acu ir luksoforam, kuras?

Bērni: sarkana, dzeltena, zaļa.

Skolotājs:

Vai jūs zināt, ko nozīmē luksofora trīs krāsas?

Sarkanā gaisma mums saka:

Stop, bīstami, ceļšslēgts! (unisonā)

Dzeltena gaisma — brīdinājums:

Pagaidiet signālukustībai! (unisonā)

Zaļā gaisma pavēra ceļu:

Ejiet puišiviņi var! (unisonā)

Praktiskais darbs: Aplikācijas “Luksofors” ieviešana - min.

Skolotājs (rāda luksofora izkārtojumu):

Jūsu priekšā ir Svetofors Svetoforovičs!

Viņam ir garlaicīgi vienam, viņš ļoti vēlas, lai jūs, puiši, izveidotu daudz luksoforu, kas palīdzētu cilvēkiem ievērot ceļu satiksmes noteikumus.

Tagad mēs izveidosim lietojumprogrammu “Luksofors”.

Ir sniegti norādījumi par drošības noteikumiem, strādājot ar līmi.

Skolotājs demonstrē gatavo pieteikumu.

Skolotājs:

Uzmanīgi apskatiet paraugu. No kādām daļām sastāv luksofors?

(Luksofora izkārtojuma pamatā ir melns taisnstūris; tā signāli ir sarkani, dzelteni un zaļi apļi)

Skolotājs bērniem parāda aplikācijas izpildes secību.

Skolotājs:

Tātad uz katra galda ir aplikācijai nepieciešamās figūras: taisnstūris un trīs apļi - sarkans, dzeltens, zaļš.

Jums būs jāielīmē trīs apļi uz taisnstūra, ievērojot nepieciešamo secību, atstājot nelielus attālumus starp tiem. (tiek parādīts atbilstošais slaids)

Darba gaitā skolotājs sarunas laikā vērš bērnu uzmanību uz ģeometrisko formu raksturīgajām iezīmēm: taisnstūri, kvadrātu, apli.

Skolotājs:

Izmantojot līmes kociņu, vienmērīgi uzklājiet nelielu līmes kārtu uz sarkanā apļa, uzlīmējiet apli uz taisnstūra, rūpīgi izlīdzinot virsmu. Tad arī pēc kārtas salīmējam dzeltenos un zaļos apļus, neaizmirstot starp tiem atstāt mazas vienādas atstarpes.

Skolotājs:

Tātad, ko jūs ieguvāt?

Bērni: luksofors.

Skolotājs:

Es domāju, ka Svetoforam Svetoforovičam patika jūsu luksofori. Tagad viņam nav garlaicīgi, paskatieties, viņš smaida. (Parādīts slaids)

Skolotājs:

Puiši, mēs dzīvojam lielā pilsētā, kuras ielās ir daudz automašīnu, autobusu un taksometru. Gājēji šķērso ceļu. Un visi šie satiksmes dalībnieki viens otram netraucē. Tas ir tāpēc, ka autovadītājiem un gājējiem ir stingri un skaidri noteikumi. Un tāpēc, ka ceļu krustojumos ir luksofori, kas regulē satiksmi.

Tagad mēs spēlēsim spēli “Sarkans, Dzeltens, Zaļš”. Lai to izdarītu, stāvēsim aplī.

Spēle "Sarkans, dzeltens, zaļš"

Skolotājs pēc kārtas parāda trīs krāsainus apļus. Bērni, klausoties dzejoli, izpilda noteiktas kustības, sekojot skolotājam.

Skolotājs:

Uzmanību! Uz priekšu skatās zaļo acu luksofors.

Zaļa, dzeltena, sarkana acs - viņš dod dekrētu visiem.

Pat ja jums nav pacietības, pagaidiet - gaisma ir sarkana!

(Bērni sit plaukstas)

Iedegusies dzeltenā gaisma (dzeltenais aplis), gatavojieties doties ceļā!

(Bērni sadodas rokās)

Priekšā ir zaļā gaisma (zaļš aplis) - tagad krusts!

(Bērni soļo uz vietas)

Spēle tiek atkārtota vairākas reizes, vispirms izmantojot signālkrāsas apļus un vārdus, tad bez vārdiem, tikai izmantojot signālkrāsas apļus.

Skolotājs:

Ikvienam, kurš ir kļūdījies, mēs sakām:

"Ir luksofori, ievērojiet tos bez strīdiem!"

Skolotājs: Labi darīts, puiši! Jūsu luksofori izrādījās skaisti. Jūs zināt luksoforus. Esmu pārliecināts, ka mūsu Svetofors Svetoforovičs ir apmierināts ar jums. Tā viņš smaida! (Slaidrāde)

Un par labu darbu dāvana no Svetofora Svetoforoviča - multfilma “Māja krustojumā”

Karikatūras demonstrācija

Nodarbības beigas

Bērni tur rokās, saspiež viens otra plaukstas, atkārto pēc skolotāja:

Lai nepatikšanas nenotiktu pēkšņi,

Vienmēr esiet draugos ar luksoforu!

Atsauces

    Bikova N.M. Spēles un vingrinājumi runas attīstībai. – SPb.: OOO “BĒRNĪBAS PRESE”, 2010.

    Vigonovs V.V. "Es eju uz klasi. Pamatskola. Darba apmācība.

3. Daņilova T.I. Programma "Luksofors". Pirmsskolas vecuma bērniem mācīt ceļu satiksmes noteikumus. – SPb., “BĒRNĪBAS PRESS”, Sanktpēterburga, 2009.

4. Nikolaenko I.N. Darba apmācības nodarbību vadīšana
(metodiskā rokasgrāmata), M, 2003.

5. Izvekova, A.F. Medvedeva, L.B. Poļakova, A.N. Fedotova. Nodarbības par satiksmes noteikumiem. – M.: TC Sfera, 2011. gads.

6. Startseva O.Yu. Satiksmes zinātņu skola: Pirmsskolas vecuma bērni par ceļu satiksmes noteikumiem. 3. izdevums, papild – M.: TC Sfera, 2012. gads.

7. Interneta materiāli.